پروتکل های بهداشتی اقامت در هتل شیراز

رعایت نکات بهداشتی، هم از سوی مهمان و هم از سوی هتل ها موجب می شود تا اقامت در هتل کم خطر و ایمن باشد. توجه به موارد به بهداشتی برای همه افراد داخل هتل شامل پرسنل، مدیران و مسافران ضروری است. در این راستا لازم است برخی اقدامات توسط هتل صورت گیرد. این اقدامات پیش از ورود مهمان ها به هتل شامل موارد زیر هستند:

 

تمهیدات هتل پیش از ورود مسافران

  • تعبیه درب های اتوماتیک و یا حضور پیشخدمت جهت باز و بسته کردن درها که در هتل های لوکس اغلب اینگونه است.
  • استفاده کارکنان از ماسک و دستکش، به ویژه کارکنان پذیرش هتل، جهت پیشگیری از انتشار ویروس
  • امکان رزرو آنلاین هتل و پرداخت اعتباری و حتب المقدور اجتناب از پرداخت در هتل
  • قرار دادن مواد ضدعفونی کننده در ورودی و پذیرش هتل، برای استفاده مهمانان و همچنین ضدعفونی کردن کارت بانکی و مدارک شناسایی هنگام خروج از هتل
  • ضدعفونی کردن مداوم دستگیره ها، کلید و پریزها و محل هایی که افراد به صورت متداول با آن تماس دارند.

توصیه های بهداشتی برای مسافران

اما شما به عنوان میهمان هتل، بهتر است حتی المقدور وسایل شخصی و بهداشتی خود را همراه ببرید. برای مثال استفاده از حوله شخصی، مطمئن تر و بهداشتی تر است. شاید کمی چمدانتان سنگین شود اما به سلامتی خود کمک بیشتری می کنید. همچنین سعی کنید از وسایل یک بار مصرف استفاده کنید. استفاده از بطری های اب معدنی به جای لیوان و یا وسایل داخل اتاق، مطمئن تر و ایمن تر است.

 

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هتل

  • رعایت قوانین مربوط به رعایت فاصله اجتماعی در هتل هم از مواردی است که باید توجه بسیاری به آن داشده باشید. رعایت فاصله اجتماعی در این فضاها را فراموش نکنید:
  • آسانسورها از فضاهای حساسی هستند که رعایت فاصله اجتماعی در آن ها بسیار اهمیت دارد. حضور در اسانسور باید متناسب با فضای آن و تنها ۱ یا ۲ نفر در کابین باشد. همچنین استفاده از ماسک، دستکش و پد های الکلی برای زدن دکمه آسانسور را جدی بگیرید.
  • رعایت فاصله اجتماعی در رستوران هتل هم از دیگر مواردی است که نیاز به دقت بیشتر دارد. در رستوران سعی کنید از افراد دیگر فاصله بگیرید و میزهایی را انتخاب کنید که اطرافش خلوت تر است.
  • استفاده از روم سرویس نیز باید با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد. فردی که غذا را می آرود باید حتما از دستکش و ماسک استفاده کند.
  • استفاده از استخر و سالن ورزشی هتل نیز می تواند خطرناک باشد. بنابراین پیشنهاد می شود فعلا از قرار گرفتن در این فضاها خودداری کنید.

 
برگزیده گردشگری استان فارس سال 1397
گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان سال 1396
تندیس نقره ای حمایت از حقوق مصرف کنندگان سال 1395
گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان سال 1394
تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان فارس سال 1396
تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان فارس سال 1397
گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان سال 1397